Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2024

Η Α.Ε. ΡΟΔΙΩΝ ΑΦΑΝΤΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟΥ Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΜΕ 3-1!

Η ατυχία κτύπησε την πόρτα της ομάδας του Α.Ο. Λουτρακίου, στον σημερινό της αγώνα με την Α.Ε. Ροδίων Αφάντου, στο γήπεδο Αφάντου, με αποτέλεσμα, στα πρώτα 17 λεπτά, δύο βασικοί της παίκτες να τραυματιστούν και να αντικατασταθούν.

Η λήξη του αγώνα βρήκε νικήτρια την Α.Ε.Ρ. Αφάντου με σκορ 3-1. Ένα σκορ πλασματικό, αφού ο Α.Ο. Λουτρακίου πάλεψε παλληκαρίσια μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Η Α.Ε.Ρ. Αφάντου προερχόταν από δύο ήττες στο Πρωτάθλημα και ήθελε τη νίκη, πάση θυσία. Γεγονός που έγινε κατανοητό από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.
Στο πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με σκορ 2-0, ενώ με πέναλτι πέτυχε το δεύτερο γκολ, καίτοι ο τερματοφύλακας κινήθηκε προς τη σωστή κατεύθυνση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Α.Ο. Λουτρακίου προσπάθησαν να βρουν διεξόδους, προς το αντίπαλο τέρμα, αλλά η Α.Ε.Ρ. Αφάντου, σε μία από τις αντεπιθέσεις της, πέτυχε και τρίτο γκολ.

Ο Α.Ο. Λουτρακίου μείωσε το σκορ, σε 3-1, με πέναλτι.